Domů O nás Zápisy Členové Projekty Fotogalerie Mapa Stáhněte si Kontakt Facebook

Parkoviště kol uprostřed Brna

Prostor před nádražím zůstal neupraven, přestože jsme 13. března 2006 požádali v dopise městskou radu, aby tam zřídila parkoviště pro kola. Nyní na místě svévolně parkují auta. Zatím se můžeme alespoň podívat, jak funguje parkoviště kol v Brně.

Na České ulici tam najdeme parkoviště, které pro kola zřídil soukromník. Majitel obchodního domu Vágner totiž otevřel přímo ve své administrativní budově parkoviště pro kola (adresa Česká 16/18). Parkoviště je otevřeno od pondělí do soboty (po-pá 8.00-18.30, so 8.00-12.30). Ptal jsem se vrátného, o parkoviště je prý velký zájem, denně tam parkuje kolem 80 cyklistů . Často jsou to lidé, kteří nedaleko pracují a jezdí do práce na kole. Tedy nikoliv zákazníci obchodňáku.
Parkování je zadarmo. Stačí přijít a přítomný vrátný vám vydá klíč, se kterým si kolo uzamknete. Stejným klíčem si kolo po návratu odemknete. Problémy nejsou žádné, ještě se nestalo, že by tam někdo kolo nechal viset. Je to i díky jasným podmínkám. Tohle není trvalá úschovna kol, kolo ponechané přes noc na druhý den na místě nenajdete.

Technické řešení je jednoduché. Kola si cyklisté věší na hák. Je to sice pracné, ale jinak to v úzké chodbě nejde, pokud se do budovy musejí dostat i pracovníci, kterým je chodba určena především.
Tak vypadají věci, když se neřeší samy, ale chopí se jich uvědomělý a podnikavý člověk. Nevyužitý prostor ve vchodu do administrativní části mohl zůstat prázdný, takhle obchodní dům nabízí službu navíc. Těším se, až i tišnovští radní a pan starosta pochopí, že jsme je nezvolili proto, aby nechávali věcem volný průběh, ale aby se "starali" a nabídli nám nějakou tu službu navíc. Zoufalá podoba místa před nádražím si žádá řešení.

Přečteno: 2375 x

Za sebevědomé Tišnovsko, Mánesova 706, 666 03 Tišnov, IČ 26635160
Bankovní účet číslo 210347344/0300